Call the Midwife

Call the Midwife

S02E05 - Epizoda 5

14.3. 09:00
ČT1
70 minutes
2013
Velká Británie Drama / Historic

V East Endu 50. let byly rodiny početné, ne každé těhotenství ovšem znamenalo požehnání. Jenny to má poznat na případu Nory Hardingové, uštvané matky osmi dětí, která už další dítě za žádnou cenu nechce. Mezitím si agilní paní Clarkeová přeje, aby tradiční letní dobročinná slavnost letos vyvrcholila soutěží o nejkrásnější miminko. (Česká televize)

More information
S05E04

Epizoda 4

5.5. 09:00, ČT1, 55 minutes

Epizoda 4

Svět je zařízen tak, že nevíme, co přijde. A co už se stalo často pochopíme až s časovým odstupem. Sestra Julienne vypomáhá na porodním oddělení v nemocnici, kde se Ruby Cottinghamové narodí fatálně postižené dítě. Není to první takový případ a doktor Turner se společně se svou ženou pouští do hledání příčiny. Trixie ošetřuje paní Bulmerovou, jejíž syn Ian je jako první v ulici přijat na univerzitu, vyhráno ale zdaleka nemá. (Česká televize)

S05E05

Epizoda 5

10.5. 09:00, ČT1, 65 minutes

Epizoda 5

Moderní svět měří život v procentech a mírou pravděpodobnosti. Čísla ale dokáží postihnout jen zlomek našich životních příběhů. Sestra Craneová se angažuje v případu prvorodičky Roseanne Dawleyové, kterou narození dcerky uvrhne do duševního zmatku, zatímco doktora Turnera znepokojuje nárůst plicních onemocnění, aniž by si ho spojil s jedním ze zlozvyků, jemuž sám holduje. To Freda postaví Violetina bolavá záda před zcela odlišnou výzvu. (Česká televize)

S05E06

Epizoda 6

11.5. 09:00, ČT1, 55 minutes

Epizoda 6

Hanba se rodí v soukromí, prožíváme ji ale na veřejnosti. A snažíme se jí předejít, často za každou cenu. Kam až může vést strach z toho, co řeknou lidé, ukazuje kauza Thory Hillsové a její dcery Diane. Neochota obětí vypovídat, způsobená obavami z veřejného odsouzení, také komplikuje policii dopadení násilníka, který v Poplaru přepadává po setmění osamělé ženy. Případ se naneštěstí tragicky dotkne i obyvatelek Nonnatova domu. (Česká televize)

S05E07

Epizoda 7

12.5. 09:00, ČT1, 55 minutes

Epizoda 7

Na každou převratnou novinku lze pohlížet z různých úhlů. K veřejnosti má konečně dorazit nová antikoncepční pilulka a zatímco doktor Turner je nadšen, sestra Julienne stojí před morálním dilematem. Patsy pomáhá těhotné paní Blackerové z rodiny člunařů a musí se vyrovnat s jejich specifickým způsobem života, zatímco zdravotní krize pomůže upevnit vzájemný vztah manželů Matlinových. A do Nonnatova domu se vrací dlouho postrádaná opora. (Česká televize)

S05E08

Epizoda 8

16.5. 09:00, ČT1, 55 minutes

Epizoda 8

Nikdo z nás neví, jak dlouho budou trvat věci, které má rád. Sestra Evangelina se musí vyrovnávat s následky prodělané mrtvice, přesto pomáhá ze všech svých sil, jak je zvyklá po celý svůj život. Doktora Turnera zaskočí zpráva o stahování léků s thalidomidem z oběhu, k situaci se ale postaví čelem. Mezitím Cynthia a Trixie pomáhají těhotné Noelle, která do Poplaru dorazila až z daleké Austrálie. A zatímco nové příběhy začínají každý den, jeden důležitý se uzavírá. (Česká televize)

Similar shows

Bakaláři
Hospital at the End of the City

About show

Czech, audio commentary Czech
2013
Velká Británie Drama / Historic

Pravdivý príbeh východného Londýna 50-tych rokov podla memoárov Jenny Worthovej. Príbeh Jenny
Worthovej, kvalifikovanej pôrodnej asistentky plnej nadšenia, ktorá práve skončila školu a prišla do
najchudobnejšej časti Londýna, aby pomáhala tehotným ženám z ulice a poskytla im tú najlepšiu
starostlivosť. Mladá sestrička z vidieka rýchlo zapadne do East Endu 50-tych rokov a splynie s
prostredím o ktorom sa jej ani nesnívalo.(oficiální text distributora)

Creators

China Moo-Young

Cast

Vanessa Redgrave, Pam Ferris, Jenny Agutter, Judy Parfitt, Bryony Hannah, Tristan Gemmill, Lucy Russell, Helen George, Sharon Small, Jessica Raine, Laura Main, Dorothy Atkinson, Cliff Parisi, Stephen McGann